Krynica Morska, Żeromskiego 2
Stegna, Powstańców Warszawy 56
tel. 509 415 833

www.apartamenty.mierzeja24.eu

Atrakcje w regionie

Atrakcje dla najmłodszych

Mierzeja Wiślana to świetne miejsce dla małych dzieci, ale starsze też nie będą się nudzić. Są tu malownicze wzgórza porośnięte sosnowymi lasami, w których spotkać można sarnę, dzika, daniela albo lisa; są dwa rezerwaty ptaków z kormoranami, rybitwami i żurawiami oraz rezerwat leśny Buki Mierzei Wiślanej. Wyzwaniem dla maluchów jest najwyższa wydma na mierzei - Wielbłądzi Garb (49 m n.p.m.). Inne rozrywki to wycieczki kutrem do ujścia Wisły i podglądanie dzikiej przyrody, krajobrazowe loty nad mierzeją i zalewem, przejażdżki kolejką wąskotorową, rejsy po zalewie, np. do Elbląga, Fromborka lub Kaliningradu (paszport). Ciszę i spokój znajdziemy na czystej i nieuczęszczanej plaży w Piaskach. Dużą atrakcją dla dzieci jest zbieranie bursztynów, których jest tu wyjątkowo dużo - co roku odbywają się w Jantarze mistrzostwa w poławianiu bursztynu. "Na bursztyny" warto wybrać się szczególnie po burzy (kalosze i peleryny).

Żuławska Kolej Dojazdowa (zwyczajowo nazwana Wąskotorówką)

Planujemy kursować w dniach 1 - 3 maja 2014 r. oraz w święto Bożego Ciała.  Informacja dotycząca sezonu wakacyjnego zostanie podana w terminie późniejszym. Ceny biletów w zależności od trasy od 3 do 12 złotych - kliknij tutaj, aby zobaczyć cennik. Licencjonowanym przewoźnikiem Żuławskiej Kolei Dojazdowej jest Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć rozkład jazdy.

Ciekawe miejsca:

  • ferma strusi w Jantarze
  • kolekcja figurek z jajek z niespodzianką w Stegnie

Po drugiej stronie zalewu:

  • we Fromborku - katedra (koncerty organowe) i Muzeum Mikołaja Kopernika w pałacu biskupów warmińskich
  • stadnina koni w Kadynach
  • "Święty Kamień" - głaz narzutowy w wodach zalewu koło Tolkmicka - dawne miejsce pogańskich obrzędów

Rozrywka:

  • Aqua Park w Sopocie
  • "Meksyk" - duży plac zabaw dla dzieci w Elblągu
  • ZOO w Gdańsku-Oliwie.

Katedra we Fromborku

Niewielkie miasteczko usytuowane po przeciwnej stronie Zalewu Wiślanego, oddalone od Krynicy Morskiej w linii prostej o 7,5 km. Od końca XIII wieku był siedzibą kapituły warmińskiej. Znajduje się tu piękna katedra z muzeum Mikołaja Kopernika, planetarium, dzwonnica z której rozpościera się wspaniały widok na Zalew Wiślany. W sezonie co niedzielę w Katedrze Fromborskiej odbywa się koncert organowy.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji.


Zamek Krzyżacki w Malborku

Zespół zamkowy, który w 1997 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Znajduje się on w północnej części Malborka, na prawym brzegu Nogatu, przy wjeździe do Malborka od Nowego Dworu Gdańskiego drogą nr 514. Jest to największa zachowana do dziś średniowieczna warownia w Europie. Jego budowę rozpoczęto w roku 1275. Około roku 1300 wzniesiono już trzecie, południowe skrzydło z refektarzem i sypialniami. W rezultacie powstał trójskrzydłowy zamek zamknięty od wschodu wysokim murem kurtynowym, całość była otoczona murem z gankiem dla straży. W 1303 r. w Elblągu wielkim mistrzem został mianowany Zygfryd von Feuchtwangen, który zdecydował o przeniesieniu stolicy zakonu z Wenecji do Malborka (1309), co ostatecznie zdecydowało o zmianie wielkości i wyglądu warowni.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej informacji.


 

Rejsy po Zalewie Wiślanym

Turyści odpoczywający na Mierzei mogą wybrać się na wycieczkę statkiem do Fromborka lub krótką przejażdżkę po Zalewie Wiślanym. Statki wypływają z Krynicy Morskiej. Rozkład rejsów jest tak ułożony, by osoby zainteresowane zwiedzaniem katedry i Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku mogły bez problemów wrócić innym kursem białej floty. Więcej informacji: www.zegluga.pl, www.statekmonika.mierzeja.pl lub elster.mierzeja.pl Rezerwacja oraz informacja w kasach czynnych codziennie:

Gdańsk - tel. (58) 301-49-26 - Zielona Brama (przedsprzedaż biletów)

Krynica Morska (od 01.05) - tel. (55) 247-60 23

Frombork (od 01.04) - tel. (55) 243-75-00, (55) 243-72-31, 0604 646 962 - cały rok

Mierzeja Wiślana

Jedną wielką atrakcją turystyczną jest sama Mierzeja Wiślana i jej unikatowych charakter. Niewiele jest miejsc w Polsce, gdzie duże słone i słodkie zbiorniki wodne oddziela tak wąski pas ziemi. Uwarunkowania historyczne i geograficzne sprzyjają turystom, którzy oprócz opalania na plaży cenią sobie przygodę...

Krynica Morska to doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Szczególne położenie - od północy Morze Bałtyckie, od południa Zalew Wiślany - tworzy niepowtarzalny klimat. Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe, szerokie plaże przyciągają miłośników natury. Piękno okolicy podziwiać można z najwyższej wydmy - Wielbłądziego Garbu. Rozpościera się stamtąd widok na morze, zalew, wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej oraz Frombork. Wieżę Katedry Fromborskiej podziwiać można również z mola spacerowego, które znajduje się nad Zalewem Wiślanym... więcej: mierzeja wiślana

stat4u Apartamenty w Krynicy Morskiej i Stegnie, tel. 509 415 833
Wszelkie prawa zastrzeżone © Agencja reklamowa IdealMedia.pl Profesjonalny System CMS