Krynica Morska, Żeromskiego 2
Stegna, Powstańców Warszawy 56
tel. 509 415 833

www.apartamenty.mierzeja24.eu

Stegna

Stegna to jedna z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich. Położona nad samym morzem, oferuje szerokiepiaszczyste plaże oraz specyficzny mikroklimat. To wspaniałe miejsce do wypoczynku o każdej porze roku. Stegna jest siedzibą jednej z największych gmin wiejskich w Polsce. Ta dynamicznie rozwijająca się miejscowość i posiadająca jednocześnie wspaniałą historię jest również jedną z najpopularniejszych turystycznie miejsc na polskim wybrzeżu.

Stegna, Jantar i Mikoszewo - miejscowości turystyczne gminy - są prawdziwym bursztynowym eldorado. Tylko tutaj bursztyn wypływa wprost pod nogi spacerujących brzegiem morza turystów i tylko w tej gminie odbywają się jedyne i niepowtarzalne Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, na które zjeżdżają najlepsi poławiacze z całego świata.

Co oferuje Stegna?

Przede wszystkim doskonałe położenie. To zarówno świetne miejsce na stacjonarny wypoczynek, jak i bazę wypadową do okolicznych miast i innych miejscowości Mierzei Wiślanej. Stąd niedaleko jest do Gdańska i innych miejscowości Mierzei Wiślanej położonych nad Zalewem Wiślanym. Atrakcją Stegny są przestronne i czyste plaże oraz bezpieczne kąpieliska. W tym roku w samej Stegnie turyści mają do dyspozycji 400 metrów strzeżonych wód, plażę z mnóstwem atrakcji i codziennym programem artystycznym oraz wspaniałe zaplecze gastronomiczne ze wszelkim dobrodziejstwem rybołóstwa. Stegna i jej okolice to raj dla turystów szukających słońca, relaksu, wypoczynku nad wodą, ciszy sosnowego lasu i pięknych, romantycznych zachodów słońca jak również rozrywki i sportów motorowodnych.

 

 

To wszystko decyduje o tym, że Stegna jest esencją tego, czego poszukuje turysta, który kocha wakacje nad morzem. Również wczasowicze szukający odpoczynku od plaży i słońca nie będą się nudzić. W centrum miejscowości znajduje się kościół z 1681 r. ze wspaniałymi organami. Jedną z tradycji jest coroczny Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany w stegnieńskim kościele przez Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Stąd jest również niedaleko do Gdańska, Nowego Dworu Gdańskiego, Krynicy Morskiej, a z niej można udać się w rejs do Fromborka.

 

Dla osób nie przepadających za spacerami do dyspozycji przejazdy ecobusami typu melex. W okresie letnich wakacji (1.07-31.08) do dyspozycji przewóz wczasowiczów na plażę oraz przewozy na zamówienie. Przejazdy funkcjonują codziennie w godzinach 9-20 w strefie I. Udostępniona jest również usługę polegającą na możliwości telefonicznego zamówienia ecobusów w dowolne miejsce (strefa II).

Cennik i mapa, Zdjęcia, Kontakt

Numer telefonu: 662-525-121; 662-525-122


 

Mierzeja Wiślana

Jedną wielką atrakcją turystyczną jest sama Mierzeja Wiślana i jej unikatowych charakter. Niewiele jest miejsc w Polsce, gdzie duże słone i słodkie zbiorniki wodne oddziela tak wąski pas ziemi. Uwarunkowania historyczne i geograficzne sprzyjają turystom, którzy oprócz opalania na plaży cenią sobie przygodę...

Krynica Morska to doskonałe miejsce do długich wycieczek i spacerów. Szczególne położenie - od północy Morze Bałtyckie, od południa Zalew Wiślany - tworzy niepowtarzalny klimat. Czyste powietrze pełne jodu, wiecznie zielone lasy sosnowo-bukowe, szerokie plaże przyciągają miłośników natury. Piękno okolicy podziwiać można z najwyższej wydmy - Wielbłądziego Garbu. Rozpościera się stamtąd widok na morze, zalew, wzgórza Wysoczyzny Elbląskiej oraz Frombork. Wieżę Katedry Fromborskiej podziwiać można również z mola spacerowego, które znajduje się nad Zalewem Wiślanym... więcej: mierzeja wiślana

stat4u Apartamenty w Krynicy Morskiej i Stegnie, tel. 509 415 833
Wszelkie prawa zastrzeżone © Agencja reklamowa IdealMedia.pl Profesjonalny System CMS